De tewerkstellingscel van Audi wordt gezamenlijk beheerd door de Forem (Waalse VDAB) en onze voormalige syndicale afgevaardigden. De opleiders geven ons morele lessen en prijzen tegelijkertijd de verdiensten van de bazen. De cel biedt inderdaad bevoorrechte toegang tot opleidingen die worden gegeven door de Forem of IFAPME (een vzw die ten dienste staat van KMO’s in Wallonië).
In de praktijk betekent dit dat je in de klas zit om toetsen te maken en examens moet halen zoals schoolkinderen, wat na jarenlang aan de lopende band te hebben gewerkt geen pretje is.
Al snel neemt de druk van de opleiders toe om een baan te accepteren, ongeacht het loon of de geografische afstand. Het moet gezegd worden dat de opleiders zelf ook onder druk staan, aangezien de financiering van de opleidingscentra van Forem afhankelijk is van het percentage mensen dat weer aan het werk gaat.
